blue wave svg white wave svg
logo link play-park logo link inter-fun logo link pobawione logo link ppz logo link flexi-step logo link linarium logo link stilarium
Siłownia plenerowa -  dla kogo jest szczególnie przydatna i dlaczego warto korzystać z siłowni plenerowych?
white wave svg

Siłownia plenerowa - dla kogo jest szczególnie przydatna i dlaczego warto korzystać z siłowni plenerowych?

Siłownie plenerowe to rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą regularnie uprawiać aktywność fizyczną, a dodatkowo skorzystać z możliwości ćwiczenia na świeżym powietrzu. Dzięki szerokiemu wyborowi sprzętów wchodzących w skład siłowni każdy senior, niezależnie od swojej kondycji i sprawności fizycznej, może znaleźć coś dla siebie.

Ćwiczenia na powietrzu
Kiedy tylko jest taka możliwość, lepiej ćwiczyć na świeżym powietrzu niż w pomieszczeniu. Aktywność na zewnątrz to doskonały sposób na dotlenienie organizmu, ponadto świeże powietrze sprzyja większej efektywności. Ćwiczenie na dworze ma jeszcze jedną zaletę ? w ten sposób można dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki witaminy D. Właśnie dlatego siłownie plenerowe to świetny pomysł na poprawę swojej sprawności ruchowej i pozostanie w formie.


Siłownia plenerowa - jakie korzyści niesie ćwiczenie na siłowniach plenerowych?


Nie ulega wątpliwości, że regularne uprawianie sportu czy wykonywanie treningów pozwala nie tylko pozostać w dobrej formie, ale także wpływa na samopoczucie. Osoby ćwiczące kilka razy w tygodniu mają także lepszą pamięć i świeższy umysł. Siłownia plenerowa jest więc sposobem na poprawę swojej sprawności, ale także na odniesienie szeregu innych korzyści.

Sposób na dobrą kondycję
Osoby starsze często chciałyby regularnie ćwiczyć, jednak wiele ośrodków nie posiada specjalnych programów czy sprzętów przeznaczonych dla seniorów. Inter System oferuje jednak szeroką gamę urządzeń, które sprawią, że siłownia plenerowa będzie mogła być miejscem idealnym dla osób starszych. Urządzenia mogą być instalowane na osiedlach oraz na wolnych przestrzeniach na świeżym powietrzu. Siłownia plenerowa doskonale sprawdzi się także w ośrodkach prozdrowotnych, a więc w sanatoriach, domach opieki społecznej czy ośrodkach rehabilitacyjnych. Może składać się ze sprzętów służących do rozciągania, czyli przede wszystkim drążków, a także umożliwiających wzmacnianie mięśni takich jak koordynator czy talerze. Siłownia plenerowa powinna być także wyposażona w urządzenia pozwalające pracować nad zachowywaniem równowagi i balansem ciała.

Jaka powinna być siłownia dla seniorów?
Siłownia plenerowa dla seniorów powinna nie tylko umożliwić ruch, ale także wspomagać procesy rehabilitacyjne czy przeciwdziałać obniżającej się sprawności ruchowej. Najważniejsze, by urządzenia były dostosowane do osób w podeszłym wieku. Tym samym podczas korzystania z siłowni osoby starsze nie będą się musiały obawiać, że nadwyrężą mięśnie czy stawy. Siłownia plenerowa stworzona ze sprzętów od Inter System jest dostosowana do osób z niewielką obszernością ruchów i niską aktywnością fizyczną. Poszczególne sprzęty mają pozwolić ciału wzmocnić się bez jednoczesnego przemęczania mięśni, dzięki czemu możliwa jest bezpieczna i efektywna praca nad kondycją fizyczną. Siłownia plenerowa sprawdzi się doskonale nie tylko w przypadku zdrowych seniorów chcących zadbać o swoją formę, ale także u osób borykających się z zaburzeniami równowagi czy chcących potraktować aktywność na świeżym powietrzu jako sposób na bardziej efektywną rehabilitację.Zobacz wszystkie urządzenia do siłowni plenerowej >>