blue wave svg white wave svg
logo link play-park logo link inter-fun logo link pobawione logo link ppz logo link flexi-step logo link linarium logo link stilarium
Siłownia pod chmurką - zdrowe ćwiczenia na świeżym powietrzu
white wave svg

Siłownia pod chmurką - zdrowe ćwiczenia na świeżym powietrzu

Każdego dnia bardzo ważna jest jakakolwiek aktywność fizyczna, która wpłynie pozytywnie na organizm - szczególnie osób starszych. Jest na to wiele różnych sposobów, np. rower czy chodzenie z kijkami. Siłownia pod chmurką wydaje się jednak być jedną z najlepszych opcji, ponieważ korzystanie ze znajdujących się na niej sprzętów pozwala na naprawdę różnorodne ćwiczenia, które można dobierać sobie indywidualnie.
Ruchu potrzebują wszyscy, także osoby starsze - jednak w ich przypadku musi on wyglądać nieco inaczej. Siłownia pod chmurką jest w stanie wyjść na przeciw takim zapotrzebowaniom - kiedy producent przyrządów postawi na przygotowanie urządzeń przeznaczonych specjalnie dla seniorów. Ci, którzy mają problemy z chodzeniem czy utrzymywaniem równowagi będą mogli wtedy skorzystać ze sprzętów wymagających niskiej aktywności ruchowej przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej obszerności ruchów.

Siłownia pod chmurką dla seniorów niesie ze sobą wiele korzyści, bo pozwala na aktywność, jednocześnie przeciwdziałając obniżaniu się sprawności ruchowej, a także jest w stanie wspomagać procesy rehabilitacyjne. Przyrządy dostosowane do potrzeb osób starszych przygotowane są tak, by ćwiczenia nie nadwyrężały (podatnych na uszkodzenia) mięśni i stawów. Seniorzy mogą korzystać wtedy między innymi z: koordynatorów niskich i wysokich, drążków, twistera, czy też sprzętu do rozciągania, pompek lub orbitreka. Możliwości jest wiele, dlatego każda osoba (w zależności od potrzeb) na pewno znajdzie coś dla siebie.


Siłownia pod chmurką i jej zalety

Takie miejsce może być wykorzystywane na naprawdę różne sposoby, bo różne sprzęty pozwalają na wykorzystywanie różnych partii ciała. Pozwalają więc one osobom starszym na wykonywanie ćwiczeń, które są w stanie wykonywać i które są potrzebne do utrzymywania dobrego samopoczucia. Nie trzeba się jednak obawiać, że nie będzie się potrafiło z nich korzystać. Producenci sprzętów dbają o to, by każda maszyna do ćwiczeń posiadała przyklejoną instrukcję obsługi (często również propozycje ćwiczeń do wykonania). Dzięki temu nawet osoby, które wcześniej nie miały do czynienia z tego typu sprzętem, nie będą miały żadnego problemu. Siłownia pod chmurką wyróżnia się także tym, że ćwiczenia na niej, szczególnie w ciepłe dni i letnie wieczory, są po prostu bardzo przyjemne. Świeże powietrze jest o wiele lepsze niż duszna sala tradycyjnej siłowni czy sali rehabilitacyjnej. Dodatkowo taka siłownia pozwala na dotlenienie organizmu i uzupełnianie witaminy D. Jest to szczególnie istotne dla osób spędzających cały dzień w pracy lub w domu. Oczywiście bardzo dużą zaletą siłowni pod chmurką jest także to, ze są one dostępne dla osób w każdym wieku oraz to, że w przeciwieństwie do siłowni tradycyjnych - są one bezpłatne. Siłownia pod chmurką to także miejsce zarówno dla zupełnych amatorów, jak i dla osób które mają pewne doświadczenia z dostępnymi na nich przyrządami.


Zobacz wszystkie urządzenia do siłowni zewnętrznej >>